EĞİTİM KURUMLARINA
ÖZEL ÇÖZÜMLER

Gelişen teknoloji tüm sektörlerde olduğu gibi eğitim sektörünün de gelişimi ve değişimi için baş rolü üstleniyor


Pandemi ile birlikte dijital dünyadaki hızlı gelişmeler, eğitim sektörünün yönünü de değiştirdi. Bu süreçte, eğitimde tüm kademelerde etkili bir ‘uzaktan öğretim’ sürecine geçildi. Tüm eğitim kurumları bu sürece hızlı adapte oldu. Eğitim uzmanları uzaktan eğitimin bir süre sonra koşullar normale dönse bile devam edeceği öngörmekteler.


Finans Kurumlarına Özel Çözümler

Uzaktan Egiteme GeçisCOVID-19 nedeniyle ülkemiz genelindeki okulların, uzaktan eğitim araçlarına ulaşmaları yönünde doğru yatırıma en hızlı ulaşmak gibi ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Uzaktan eğitime geçişi kolaylaştırmak için, uzaktan eğitimi öğrenmeye çalışan okullar, eğitimciler, öğrenciler ve ailelere yardımcı olmak için Vodanet olarak ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Öğrenciler, öğretmenler ve öğretim üyelerinin bağlantı kurmak ve öğrenmek için yeni yollar bulmasına yardımcı olmak üzere çevrimiçi sınıflar oluşturmak için gerekli stratejileri, kaynakları ve teknolojileri bulmasına destek oluyoruz.

Okul ve öğrencilerin, aynı fiziksel alanda olmasalar bile senkronize kalmalarını sağlayan sürükleyici ve etkileşimli bir video konferans deneyimiyle sanal sınıfınızın sınırlarını genişletebilirsiniz. Sanal sınıfın bir öğrenme ortamı için olabildiğince etkili olmasını sağlamak için dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldıran, not alma yeteneklerini artıran ve grup tartışmasını geliştiren zengin bir uzaktan eğitim özellikleri paketi sağlayabiliriz.

Eğitimciler, herkes için öğretme ve öğrenme deneyimini büyük ölçüde geliştirebilecek donanım seçeneklerini bir araya getirebilirler. Sınıf kurulumlarından uzaktan veya harmanlanmış öğrenimi geliştiren cihazlara kadar, öğrencilerin ve öğretmenlerin daha iyi bağlantı kurmalarına yardımcı olacak çeşitli donanımlar öneriyoruz. Vodanet olarak okulunuzun uzaktan eğitim için taleplerine birinci sınıf ses ve görüntü teknolojilerini kullanarak optimum fayda ve maliyet çerçevesinde başarılı çözümler sağlayabiliriz.


Finans Kurumlarına Özel Çözümler

Okullar için Video KonferansHerkes aynı odadaymış gibi öğretin. Nerede olurlarsa olsunlar veya hangi cihazı kullanıyor olurlarsa olsunlar öğrenciler ve öğretim görevlileriyle güvenli bir şekilde bağlantı kurun ve onlarla etkileşim kurun. Öğrencileri, öğretim görevlilerini ve kampüs topluluklarını güvenli çalışma alanında bir araya getirmenin günümüzdeki karşılığı video konferans çözümüdür. Okullar ve üniversiteler için video konferans çözümü, sınıf ortamına uygun ekipmanlarla ve Vodanet olarak yüzlerce kurulum deneyimi ile yüz yüze bağlantıları, ödevleri ve ders ortamında bir araya getirir. Sanal ve hibrit sınıflar için olağanüstü netlik ve kalite istiyorsanız Vodanet tarafından önerilen video konfeans cihazlarını kullanmalısınız.

Bir tıklama ile içeriğinizi kolayca paylaşabilirsiniz ve optimum tartışma ve geri bildirim için sınıf düzenini optimize edebilirsiniz. Ders içeriğini içerik açıklamalarıyla vurgulayabilir veya fikirleri yakalamak, sorunları işbirliği içinde çözmek ve sınıfla etkileşim kurmak için dijital tahtayı kullanabilirsiniz. Ayrıca kalabalık sınıflar için öğrencilerin daha fazla katılımını sağlamak için sanal el kaldırma, çevrimiçi oylama gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmelerini sağlamak için sınıfları ve dersleri kaydedebilirsiniz.

Video konferans çözümü sayesinde öğrencileri, çevrimiçi ders çalışmalarını kolayca yeniden gözden geçirmelerini ve grup projelerini tamamlamak ve testlere hazırlanmak için bir araya gelmelerini sağlayan her zaman açık bir işbirliği platformuyla çalışma grubu etkinliğini artırmanıza olanak sağlar.


Finans Kurumlarına Özel Çözümler

IP Santral & Bulut SantralOkullar ve Üniversiteler için IP Telefon Santral Sistemleri. Günümüzün yoğun eğitim ortamında, yönetim kadrosunun, öğretmenlerin ve öğrencilerin bağlantıda kalması için kuruluşunuzun güvenilir ve esnek iletişime ihtiyacı vardır. Vodanet olarak okulunuza önerebileceğimiz ip santral çözümleri, öğrencilerin tüm iletişim kanallarını kullanarak iletişim kurmasını sağlar ve öğrenme deneyimini geliştirmesine destek sağlar.

Okul santralinizi, okul tanıtım günlerinde ve kayıt zamanlardaki yoğun iletişim taleplerine cevap vermek için özelleştirebilirsiniz. İlk ve orta öğretim kurumları olan okullarda tüm veli bilgilerini okul telefon santralına girebilirsiniz ve okul velisi okulunuzu aradığında öğrencinin ilgili müdür yardımcısı ile saniyeler içinde görüşmesine olanak sağlar. Kayıt zamanında ön kayıt taleplerini otomatik alıp veli adaylarına eksiksiz ve zamanında ulaşmanıza destek olabiliriz.

Yüksek öğrenim kurumlarında kampüs tipideki yapılanmalar tek bir iletişim altyapısı ile birleştirebilir bu sayede sizi arayanlar tek bir numara üzerinden üniversite çalışanlarına ve bölümlerine ilk aradıklarında kolayca ulaşabilirler. Kablosuz santral özellikleri sayesinde kampüs içinde herkes anında erişilebilir hale gelebilmektedir. Dect telefonunuz ile kampüs içinde kesintisiz telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Okul binalarında ve kampüslerde iletişimi kolaylaştırmak ve ekip çalışmasını iyileştirmek için güvenilir ve esnek işbirliği çözümleri kullanabilirsiniz. Kolay kurulum ve yönetim kolaylığı iletişimde kesintileri en aza indirir ve yöneticilerin haftalar yerine dakikalar içinde kurumun iletişim sistemlerinde değişiklik yapmasına olanak sağlar. Açık API'leri destekleyen işbirliği çözümleriyle, mevcut uygulamalarla entegre edebilir ve çözümü öğrenci demografiniz, kampüs ve kullanıcı profilleriniz ve son kullanıcı ihtiyaçlarınız için özelleştirebilirsiniz.

Finans Kurumlarına Özel Çözümler

Akıllı TahtaOkullar için geliştirilmiş iletişim ve işbirliği çözümleriyle dijital çağda başarılı olabilirsiniz. Çözümlerimiz, mevcut sistemlerle entegre olacak, eğitim hedeflerini destekleyecek ve dağınık öğrencilerin ve personelin her zaman erişilebilir olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bugünün okulları, yarının iş gücünü ve liderlerini eğitiyor. Öğrencileri dijital bir dünyada gelişmeye yeterince hazırlamak için, giderek daha fazla eğitim kurumu kendi dijital dönüşümlerini üstlenmeleri gerektiğini fark ediyor. 21. yüzyılın öğrenme ortamlarında, öğrencileri ve personeli temel bilgilerle hızla birbirine bağlayan teknolojiler ve çözümler, başarı, güvenlik ve güvenlik için zorunludur.

Öğrenci merkezli, teknoloji açısından zengin dersler için etkileşimli Akıllı Tahta ekranlarımız ve projektörlerimiz, hem öğrenciler hem de öğretmenler arasında karşılıklı işbirliğini teşvik eder. Anında oylama, oyun temelli etkinlikler ve içerik paylaşım yazılımı ile öğrencilere ilham vermek ve öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları sunmaktadır.

Akıllı tahta ile sağlanan interaktif öğrenme, güçlü bir eğitim tekniği olarak köklü bir şekilde kurulmuştur ve modern teknolojiler, öğrencileri her zamankinden daha fazla derse dahil etme konusunda mükemmel bir araç haline gelmiştir. Etkileşimli yazı tahtaları, çeşitli ortamlar, yerleşik etkinlikler ve hatta oyunlaştırılmış ders içeriği aracılığıyla derslere katılımı davet etmede özellikle etkilidir. 

Üniversite öğrencilerini işgücüne geçiş için hazırlamak ve başarılı bir kariyere sahip olmak söz konusu olduğunda, üniversite kampüslerinde işbirliğine dayalı teknoloji çok daha önemli hale geliyor. Büyük konferans salonlarındaki işbirliği merkezlerinden ve önden öğretime, bilgisayar laboratuvarlarındaki sanal masaüstlerine kadar, kampüsünüzün tamamında işbirliğine dayalı öğrenim ortamları için kurumsal ekranları ve akıllı tahtaları kullanabilirsiniz.


Finans Kurumlarına Özel Çözümler

Kablosuz Sunum ve
Video KonferansSınıfta yapılan ortak çalışmalarda öğrencilerin kendi cihazları ile derse katılmasını sağlayabilirsiniz. Okulunuzun öğretmeni sınıfa geldiğinde hangi kabloyu bilgisayarına takacağını aramadan saniyeler içinde bilgisayar ekranını yansıtabilirken öğrenciler de kendi bilgisayarları yada tabletlerini kullanarak projelerini kolayca tüm sınıfla paylaşabilir. 2020 yılı içinde yapılan çok sayıda yeni çalışma, koronavirüsün metal, cam ve plastik yüzeylerde günlerce hayatta kalabileceğini gösteriyor. Sınıf içinde paylaşılan cihazlar, kablolar ve adaptörler gibi ekipmanların pandemi döneminde ortak kullanımı pek mümkün kılmıyor. Airtame ile, tüm bilgisayar ve mobil işletim sistemlerinde çalışan, öğrencilerin ve öğretmenlerin doğrudan kendi cihazlarından paylaşım yapmalarını sağlayan bir ekran yansıtma çözümü sunuyoruz. Bu, kendi cihazlarından başka cihazlara dokunmaya gerek olmadığı ve içeriği paylaşmak için odanın önüne geçmeye gerek olmadığı, böylece güvenli, işbirliğine dayalı bir sınıf ortamı oluşturduğu anlamına geliyor.

Airtame AirPlay desteği ile iPhone, iPad veya MacBook'unuzdaki yerleşik ekran paylaşımından yararlanabilirsiniz. Ayrıca öğrenci ve öğretmenler tüm sınıfa yansıtmak istedikleri içeriklerini AirPlay kablosuz teknolojisinin yanı sıra Google Cast ve MiraCast kablosuz görüntü transferi teknolojilerini de kullanabilirler.

Koridorlar, lobiler, kafeteryalar ve kütüphaneler, okul günü boyunca onları kullanacak olan çok sayıda insan nedeniyle yüksek riskli enfeksiyon alanlarıdır. Airtame, kampüsünüzdeki güvenlik içeriğini uyarlamak için bir dizi farklı seçenek sunar, böylece öğrencileri güncel güvenlik düzenlemelerine uymaya ve bunları her zaman ilgili bilgilerle güncellemeye teşvik edebilirsiniz.

Finans Kurumlarına Özel Çözümler

Yeni Nesil Kablosuz Ag (Wi-Fi 6)WiFi 6 - veya 802.11ax - en yeni ve en iyi kablosuz ağ standardıdır ve bu, kullanıcıların cihazlarının daha yüksek yoğunluklu ortamlarda yanıt vermesini beklemeye gerek kalmayacağı anlamına gelir. Bu yenilik sunduğu çok daha hızlı multi-gigabit hızlarıyla birlikte, WiFi 6'yı genellikle eş zamanlı olarak bağlı birçok kullanıcı ve cihaza sahip herhangi bir kurum için harika bir teknoloji haline getiriyor. Altıncı nesil WiFi, daha hızlı bağlantı sağlarken erişim alanını genişletir ve daha fazla bağlı cihaz yoğunluğunu destekler. 5G ile el ele giden bu teknoloji, Nesnelerin İnterneti (IoT) için sensörlerin piyasaya sürülmesini ve sürükleyici ve artırılmış sanal gerçeklik deneyimlerinin oluşturulmasını kolaylaştırmaktadır.

Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5'e kıyasla dört kat daha yüksek ağ bant genişliğini ve daha fazla eş zamanlı kullanıcıyı destekler. Bunun yanı sıra Wi-Fi 6, yeni nesil anten ve algoritma teknolojilerinin kullanımı sayesinde ağ gecikmesini 30 ms'den sadece 10 ms'ye düşürerek kablosuz 4K HD konferanslara olanak tanır, AGV dolaşımı sırasında sıfır paket kaybına neden olur ve VR/AR deneyimindeki sorunları ortadan kaldırır.

Eğitim kurumlarında Wi-Fi 6 çözümlerinin faydalarına baktığımızda öncelikle söylememiz gereken artan verimlilik olacaktır, çok sayıda cihazın bağlı olduğu ofislerde kişisel bilgisayarlar için en hızlı kablosuz bağlantı hızlarını ve daha hızlı yanıt veren performansı gelişmiş güvenlik ve güvenilirlikle sağlar.


Finans Kurumlarına Özel Çözümler

Egitimde Nesnelerin interneti IoTIoT cihazları, öğrenmeden araştırmaya kadar eğitim sektörünün birçok alanını destekler. Tüm IoT cihazları yerleşik olmasının yanında düzgün çalışma ve izleme için gerekli ağ kaynakları atanmalıdır. IoT etkinleştirme teknolojisi bu etkinlikleri otomatik hale getirir. Ağın güvenli olmasını ve yalnızca yetkili kişilerin yetkili sistemlere erişmesini sağlayarak siber saldırılara maruz kalmayı en aza indirir.

Nesnelerin İnterneti (IoT) hayatlarımızı, yaşadığımız dünyayı ve iş yapma şeklimizi değiştiriyor. Halihazırda bağlı olan milyarlarca IoT cihazı ile bu cihazların her biri, potansiyel internet güvenliği tehdidi için bir giriş noktasını temsil ediyor, bu da BT yöneticilerinin cihazları hızlı bir şekilde keşfedebilmesi, bölümlere ayırabilmesi ve izleyebilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Çok sayıda IoT cihazının, nerede olurlarsa olsunlar, genellikle PoE ve hatta PoE + desteği ile sağlamlaştırılmış ekipman gerektiren dış mekan sert veya tehlikeli koşullarda sürekli olarak bağlanması gerekecektir. Cihazların ilk katılımı basit olmalıdır. Yapılandırmayı basitleştirmek için ALE Digital Age Network, bağlı nesneyi hızlı bir şekilde tanımlamak ve belirli bir cihazla ilişkili bir yapılandırmayı otomatik olarak sağlamak için çok büyük (17 milyon) bir cihaz veritabanına erişim sağlar.

Biz bu “yeni normal” te gezinirken, IoT okulların teknoloji açığını daha kolay kapatmasına olanak tanıyarak, okul kampüslerinde güvenli ve sağlıklı ortamları korurken daha kolay bir uzaktan eğitim ortamı yaratır.

Click to call for Cloud Vodanet Kurumsal Hizmetler

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İSTERMİSİNİZ?

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İSTERMİSİNİZ?

0216 340 76 40